Vizija Stelle Dumenčić: AI za rješavanje stvarnih problema

Podijeli:

Europska akademija za vodstvo (European Leadership Academy) organizira Škole za žensko vodstvo u digitalnom dobu (The Schools for Female Leadership in the Digital Age) i Žensku akademiju za ruralne inovacije (The Women’s Academy for Rural Innovation). Njihova misija je osloboditi ogroman potencijal ženskih talenata i izgraditi ravnopravniju i održiviju budućnost. Više od 15.000 kandidatkinja prijavilo se za ovo jedinstveno iskustvo, a više od 150 ih je primljeno uz punu stipendiju od 2021. godine.

Pet diplomantica ELA-e govori kako danas koriste umjetnu inteligenciju – ili kako je planiraju koristiti u budućnosti, a jedna od njih je i naša Stella Dumenčić.

Kao doktorandica i istraživačica, strastveno se bavi primjenom umjetne inteligencije (AI) za rješavanje stvarnih svjetskih izazova.

Stellino istraživanje obuhvaća širok spektar primjena, od medicinskog snimanja, preko očuvanja životinja i praćenja klime, do podrške misijama potrage i spašavanja.

Sudjelovanje u programima poput “Huawei’s Seeds for the Future” i “European Leadership Academy” pokazalo joj je koliko pojedinac može utjecati na bolju budućnost. Stella vjeruje da AI ne samo da potiče znanstvene inovacije, već i pomaže u globalnom povezivanju te je uzbuđena što može biti dio budućnosti u kojoj tehnologija povezuje, osnažuje i podiže zajednice.

Čitav tekst možete pronaći na https://www.huawei.com/en/media-center/transform/20/11-Five-Young-Women.

Aktualne novosti

Vizija Stelle Dumenčić: AI za rješavanje stvarnih problema

3. rujna 2025.

Predaja završnih radova – rujan 2025.

3. rujna 2025.

Predaja diplomskih radova – rujan 2025.

3. rujna 2025.

Predaja završnih radova – rujan 2025.

3. rujna 2025.

Predaja diplomskih radova 9. rujna 2025.

2. rujna 2025.

Predavanje – Social Robots in Public Spaces

2. rujna 2025.

Predaja završnih radova 9. rujna 2025.

2. rujna 2025.

Predaja završnih radova 09.09.2025.

2. rujna 2025.

Javno predavanje: “Cryo-EM of polymers at near-atomic resolution: from proteins to peptides”

2. rujna 2025.