Na sastanku je istaknuta povijest obrazovanja u Krapini i djelovanje lokalnog gospodarstva, posebno metaloprerađivačke industrije. Gregurović je spomenuo izazove u zapošljavanju stručne radne snage te napomenuo kako je Veleučilište Hrvatsko Zagorje postalo javna ustanova 2019., što je doprinijelo povećanju broja studenata.
Diskutirane su potrebe za visokoškolskom ustanovom zbog gospodarskog razvoja, uz naglasak na suradnju s najjačim hrvatskim tvrtkama i prilagodbu srednjoškolskog i visokoškolskog obrazovanja tržištu rada.
Kranjčević je izrazio želju za daljnjom suradnjom s Veleučilištem Hrvatsko Zagorje, uključujući mogućnost zajedničkih specijalističkih studija i projekata financiranih iz EU fondova, te istaknuo zajedničke točke i otvorenost za suradnju s veleučilištima i sveučilištima.
“Dosta smo kompatibilni s kolegama ovdje u Veleučilištu Hrvatsko Zagorje – imamo i računalstvo, strojarstvo, a, naravno, imamo i brodogradnju te elektrotehniku. Sad otvaramo i novi studij mehatronike i robotike te studij okolišnog inženjerstva i neke engleske studije. Imamo dosta zona preklapanja. (…) [Suradnja na EU projektima] je najbolji način da se ustanova upozna, mladi ljudi zaposle te „dovuku” financije i laboratorijska sredstva, pa ćemo ići u tom smjeru (…)” – poručio je dekan Kranjčević.