Natječaj – zakup poslovnog prostora za aparate

Podijeli:

            Temeljem odredaba Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora („Narodne novine“ 125/11, 64/15 i 112/18), Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci objavljuje

NATJEČAJ

za prikupljanje ponuda za zakup poslovnog prostora

  1. Predmet natječaja: prikupljanje pisanih ponuda za zakup poslovnog prostora

Fakulteta u Rijeci, Vukovarska 58., a u svrhu:

  1. postavljanja 3 samouslužna aparata za tople napitke (1 m² prostora po aparatu) na lokaciji  A1-A3 (tlocrt u prilogu).
  2. postavljanja 2 samouslužna aparata za hladne napitke i upakirane prehrambene proizvode (1 m² prostora po aparatu) na lokaciji B1- B2 (tlocrt u prilogu)

Sukladno potrebama zakupodavca postoji mogućnost povećanja broja samouslužnih aparata.

  1. Početna cijena mjesečne zakupnine u koju je uključen i trošak električne energije iznosi:
  2.  150,00 EUR bez PDV-a po samouslužnom aparatu za tople napitke
  3.  150,00 EUR bez PDV-a po samouslužnom aparatu za hladne napitke i upakirane prehrambene proizvode

   3. Trajanje zakupa – prostor se daje u zakup na određeno vrijeme od 3 godine, uz mogućnost jednostranog otkaza, bez navođenja razloga, uz otkazni rok od 30 dana.

   4. Rok za davanje ponuda – 03.12.2025. Ponude moraju biti dostavljene i zaprimljene u pisarnici Fakulteta do naznačenog roka, bez obzira na način dostave. Ponude se, s prilozima, podnose u zatvorenoj omotnici, s naznakom „NE OTVARATI – PONUDA ZA ZAKUP POSLOVNOG PROSTORA“.

  5. Pisana ponuda na natječaj mora sadržavati odnosno imati priloženo:

a.) naziv i sjedište obrta (za fizičku osobu) odnosno tvrtku sa sjedištem (za pravnu osobu), naziv banke i broj računa (za fizičku i pravnu osobu), OIB, te kontakt podatke; telefon, e-mail.

b.) izvadak iz sudskog registra ili obrtnog registra  ne stariji od 15 dana od dana prijave na natječaj iz kojih mora biti vidljivo da je pravna ili fizička osoba registrirana za obavljanje djelatnosti u prostoru za zakup kojega se natječe.

c.) potvrdu Porezne uprave da nema duga temeljem javnih davanja, u izvorniku ili ovjerenoj preslici, ne stariju od 15 dana od dana prijave na natječaj.

d.) dokaz o solventnosti iz kojeg proizlazi da račun natjecatelja u zadnjih 6 mjeseci nije bio blokiran duže od 7 dana neprekidno, a ukupno više od 15 dana te da nema evidentiranih obveza za čije podmirenje nema pokriće na računu.

e.) dokaz o uplati jamčevine u iznosu od 500,00 EUR, na IBAN račun HR6024020061100110092 kod Erste&Steiermarkische bank d.d. Rijeka, s naznakom svrhe uplate: „jamčevina za zakup “ i to zaključno sa rokom za dostavu ponuda.

f.) ponuđeni iznos zakupnine u EUR po stavci natječaja. Ponuđeni iznos zakupnine se mora iskazati brojkama i slovima, s naznakom stope PDV-a.

g.) popis ponude ugostiteljskih proizvoda i usluga sa cijenama i normativima

6. Opći uvjeti natječaja i sklapanja ugovora o zakupu:

– Ugovor o zakupu sklopit će se s natjecateljem koji ponudi najvišu cijenu zakupnine, uz zadovoljenje svih ostalih natječajnih uvjeta. Ukoliko pristigne više ponuda koje ispunjavaju uvjete natječaja i najpovoljnije su s istim iznosom ponuđene zakupnine, zakupodavac zadržava pravo diskrecijskog odabira.

Svaki ponuditelj može dati samo jednu cjelovitu ponudu. U protivnom sve će biti smatrane nevažećima.

– Poslovni se prostor daje u zakup u viđenom stanju. Uređenje, opremanje ili privođenje svrsi prostora je trošak zakupnika pri čemu se, potpisom Ugovora o zakupu, odriče prava potraživati te troškove odnosno u tom se dijelu odriče pozivanja na institut stjecanja bez osnove, poslovodstva bez naloga ili ortakluka ili jrijeboja s bilo kojim potraživanjem zakupodavca prema njemu. Uređenje, opremanje ili privođenje svrsi prostora dužan je usuglasiti sa zakupodavcem.

– U poslovnom prostoru nije dozvoljeno posluživanje alkoholnih pića i duhanskih proizvoda.

– Rizik ishođenja dokumentacije za početak rada i obavljanje djelatnosti snosi zakupnik.

– Zakupac mora uskladiti radno vrijeme s radnim vremenom zakupodavca te svojom djelatnošću ne smije ometati djelatnost zakupodavca niti ostalih zakupnika.

– Zakupac se mora pridržavati općih akata zakupodavca.

– Jamčevina se vraća neizabranim ponuđačima beskamatno u roku od sedam dana od izvršenog izbora, a izabranom ponuđaču se beskamatno uračunava u iznos prve rate zakupnine.

– Izabrani natjecatelj koji dobije prostor u zakup, dužan je u svrhu osiguranja plaćanja zakupnine, pri potpisivanju Ugovora o zakupu, dostaviti javnobilježnički potvrđenu bjanko zadužnicu, do visine dvadeset i četiri mjesečne zakupnine, a koja će se naplatiti u slučaju da zakupnik ne podmiri dospjelu zakupninu tri mjeseca uzastopno ili četiri mjeseca tijekom zakupnog odnosa.

Umjesto traženog jamstva izabrani natjecatelj može dati novčani polog u traženom iznosu koji se uplaćuje na IBAN račun HR6024020061100110092 kod Erste&Steiermarkische bank d.d. Rijeka, s naznakom svrhe uplate: „jamčevina u svrhu plaćanja zakupnine“.

7. Kriteriji za ocjenu i odabir ponude su najviši iznos zakupnine uz ispunjavanje svih uvjeta natječaja. Nepotpune, nejasne i nepravodobne ponude, te ponude nesukladne ovom tekstu Natječaja neće se razmatrati, kao niti ponude onih ponuđača koji ne dokažu da su uplatili jamčevinu.

– Otvaranje ponuda nije javno.

– Ponuditelji će biti službeno obaviješteni o izboru najpovoljnije ponude/ponuda u roku od 8 dana od dana otvaranja ponuda.

Zakupodavac pridržava pravo ne odabrati niti jednog ponuditelja.

Odabir se može izvršiti i u slučaju da pristigne samo jedna ponuda.

8.  Sklapanje ugovora o zakupu – izabrani natjecatelj dužan je u roku od sedam dana od primitka obavijesti o odabiru potpisati Ugovor o zakupu i vratiti potpisane primjerke Fakultetu te preuzeti (zapisnički) zakupljeni prostor. Ukoliko ne postupi na navedeni način smatrat će se da je odustao od Ugovora o zakupu, a zakupodavac može ponuditi zakup natjecatelju koji je bio drugi po redu. U svakom slučaju, jamčevina se ne vraća zakupniku koji je presumirano ili stvarno odustao od zakupa.

Prostor se, bez prethodne pisane suglasnosti zakupodavca, ne može dati u podzakup.

Ponuditelj se davanjem ponude obvezuje prihvatiti sve odredbe ugovora o zakupu koji će mu biti dan na potpis od strane zakupnika, u slučaju da bude izabran kao najpovoljniji i odriče se pregovaranja o sadržaju ugovora

9. Početak obavljanja djelatnosti – zakupnik je obvezan postaviti aparate i započeti s obavljanjem djelatnosti s prvim danom važenja Ugovora o zakupu. Obveza plaćanja zakupnine nastaje i ostaje neovisno o tome da li je zakupnik u navedenom roku započeo obavljati djelatnost, a zakupodavac u tom slučaju može jednostrano i bez otkaznog roka otkazati Ugovor o zakupu.

10. Razgledanje poslovnog prostora – poslovni se prostor može razgledati unutar roka za davanje ponuda, uz prethodnu najavu,. Kontakt osoba je Robert Mohorić, dipl.oec., tel. 051 651 417 e-mail:  robert.mohoric@riteh.uniri.hr.

11. Na zakupni odnos primjenjivat će se odredbe Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora te supsidijarno odredbe Zakona o obveznim odnosima.

Aktualne novosti

Terenska nastava u Rafineriji nafte Rijeka

25. studenoga 2025.

Natječaj – zakup poslovnog prostora skriptarnice

25. studenoga 2025.

Natječaj – zakup poslovnog prostora za aparate

25. studenoga 2025.

Poziv na otvorenje 12. STIFF festivala

25. studenoga 2025.

STEM(AJMO!) u prosincu 2025.

24. studenoga 2025.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

24. studenoga 2025.

Bronca za nogometaše

24. studenoga 2025.

Obrane diplomskih radova

24. studenoga 2025.

Tehnički fakultet u Rijeci primio vrijednu donaciju od Zaklade Gene Haas

24. studenoga 2025.