Veliki uspjeh studenata Tehničkog fakulteta na natjecanju Monaco Energy Boat Challenge

Posebno se ističe rezultat ostvaren u kategoriji AI, u kojoj je riječki tim osvojio prvo mjesto u svim četirima natjecateljskim disciplinama.

Podijeli:

Studenti Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, zajedno s kolegama s Pomorskog fakulteta, Akademije primijenjenih umjetnosti te učenicima Salezijanske klasične gimnazije i tehničke škole, ostvarili su izniman uspjeh na međunarodnom natjecanju Monaco Energy Boat Challenge.

Riječki tim, formiran kroz Udrugu primijenjenih tehničkih znanosti (UPTZ) kroz koju je ovaj uspjeh i realiziran, ove je godine šesti put sudjelovao na natjecanju koje organizira Yacht Club de Monaco. Sedmodnevno natjecanje okuplja studentske i razvojne timove iz cijeloga svijeta usmjerene na održiva, energetski učinkovita i autonomna plovila.

Tim je nastupio u kategoriji Energy pod nazivom Adria Racing te u kategoriji AI pod nazivom Adria Autonomous Boat.

U kategoriji Energy osvojeno je izvrsno četvrto mjesto u ukupnom poretku, u konkurenciji 21 tima. Posebno se ističe rezultat ostvaren u kategoriji AI, u kojoj je riječki tim osvojio prvo mjesto u svim četirima natjecateljskim disciplinama:

  • AI Docking
  • AI Fleet
  • AI Figure 8
  • AI Slalom

Osvajanjem maksimalnih 1800 bodova tim je zauzeo ukupno prvo mjesto među deset prijavljenih timova.

Tehnički fakultet predstavljali su studenti računarstva i brodogradnje Vid Štimac, Nolan Ilisić, Marko Kozlov, Erik Percan, Bojan Ivanović, Bruno Bezjak, Tin Brletić i Roko Stazić.

S Pomorskog fakulteta sudjelovali su Martin Mozetič, Aleksandar Banjanin, Ante Vrkić i Lara Žigo, s Akademije primijenjenih umjetnosti Ilona Suplina, a iz Salezijanske klasične gimnazije i tehničke škole učenici Maro Bratonja i Ricardo Juretić.

Mentori tima bili su Ljubomir Pozder, voditelj UPTZ-a, prof. dr. sc. Kristijan Lenac s Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci te Jakov Mozetič iz industrije.

Studenti Tehničkog fakulteta uključeni u razvoj autonomnog plovila djeluju i u okviru studentskog tima RAST – Riteh Autonomous Systems Team, odnosno njegove Marine sekcije, koja se bavi razvojem autonomnih pomorskih sustava i Riteh Web Team-a.

Čestitamo svim članovima i mentorima na velikom uspjehu. Ostvareni rezultat potvrđuje znanje, predanost i sposobnost naših studenata da razvijaju funkcionalna i inovativna rješenja te ih uspješno predstave na svjetskoj razini. Posebno zahvaljujemo Udruzi primijenjenih tehničkih znanosti na stvaranju organizacijskog i stručnog okruženja koje studentima omogućuje rad na ovako zahtjevnim interdisciplinarnim projektima.

Aktualne novosti

Doktorirao Elvis Krulčić

16. srpnja 2026.

Veliki uspjeh studenata Tehničkog fakulteta na natjecanju Monaco Energy Boat Challenge

16. srpnja 2026.

Doktorirala Klea Elmazi

16. srpnja 2026.

Natječaj za izbor i zaposlenje

15. srpnja 2026.

Obrane diplomskih radova

14. srpnja 2026.

Obrana završnog rada – Srijeda 15.07.2026.

13. srpnja 2026.

Obrane diplomskog rada 16.07.2026.

13. srpnja 2026.

Obrane diplomskog rada 15.07.2026.

13. srpnja 2026.

Obrane diplomskog rada 15.07.2026.

13. srpnja 2026.