Terenska nastava na sajmu Green Energy Fair u Zagrebu

Podijeli:

U sklopu terenske nastave iz kolegija Energetska tranzicija u prometnom sektoru, studenti sveučilišnog diplomskog studija elektrotehnike Tehničkog fakulteta u Rijeci posjetili su u srijedu, 30. listopada 2025., sajam Green Energy Fair u Zagrebu (https://www.zg-gef.com/).

Tijekom posjeta studenti su imali priliku upoznati se s najnovijim tehnološkim trendovima iz područja obnovljivih izvora energije, električnih vozila i baterijskih sustava. Sajam je predstavljao izvanrednu priliku da studenti prodube svoja teorijska znanja i nadograde ih kroz uvid u praktične izazove energetske tranzicije.

Osim obilaska izlagača, studenti su sudjelovali i na panel raspravama stručnjaka te ostvarili kontakt s brojnim vodećim tvrtkama koje djeluju u području održive mobilnosti i zelene energetike.

Terenska nastava još je jednom potvrdila važnost povezivanja akademske zajednice s realnim sektorom te aktivnog uključivanja studenata u aktualne procese dekarbonizacije i energetske tranzicije.

Aktualne novosti

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

25. lipnja 2026.

Otvoren natječaj Fonda SIZIF za 2026. godinu

25. lipnja 2026.

Savjetovanje o prijedlogu Pravilnika o provedbi postupaka jednostavne nabave

24. lipnja 2026.

Predstavljeni projekti KLIMAP i STRIVER za jačanje klimatske otpornosti

22. lipnja 2026.

Elixirr AI Academy

17. lipnja 2026.

Terenska nastava iz Opreme procesnih postrojenja: posjeta tvornici cementa Holcim-Koromačno

16. lipnja 2026.

JAVNI NATJEČAJ ZA PRODAJU RASHODOVANE OPREME

15. lipnja 2026.

Engage 2 Hackathon

15. lipnja 2026.

RITEH opet na postolju na B2Run utrci

12. lipnja 2026.