Studenti osvojili izvrsno 3. mjesto na Monaco Energy Boat Challenge 2025.

Podijeli:

Na prestižnom natjecanju plovila “Monaco Energy Boat Challenge” koje se održalo od 1. do 6. srpnja u organizaciji Yacht Club de Monaco, studenti i inženjeri okupljeni u Udruzi primijenjenih tehničkih znanosti osvojili su izvrsno treće mjesto.

Tim čine studenti Tehničkog i Pomorskog fakulteta, a projekt su vodili Martin Mozetič i Karlo Džafić.

Ove su se godine natjecali u dvjema klasama: Energy, s plovilom “Vilson” s kojim su u Monaku bili i lani te u klasi plovila koje pogone programi umjetne inteligencije s plovilom “Karolina”.

Ovaj uspjeh rezultat je intenzivnih priprema proteklih mjeseci koje su se odvijale u radionici Torpedo.

Unaprijeđena verzija električnog plovila “Vilson” donijela je našem timu izvrsno treće mjesto još jednom potvrdivši uspješan niz nastupa naših studenata na međunarodnim natjecanjima.

Podršku sudjelovanju studenata u ovom natjecanju omogućili su mnogobrojni sponzori kao i Tehnički fakultet. Dekan Lado Kranjčević čestita vrijednim studentima te ističe da ovaj uspjeh pokazuje i koliko je važno imati interdisciplinarni pristup u nastavi te primijeniti stečena znanja u praksi.

Pridružujemo se čestitkama cijelom timu i želimo im puno uspjeha na predstojećim natjecanjima!

Aktualne novosti

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

25. lipnja 2026.

Otvoren natječaj Fonda SIZIF za 2026. godinu

25. lipnja 2026.

Savjetovanje o prijedlogu Pravilnika o provedbi postupaka jednostavne nabave

24. lipnja 2026.

Predstavljeni projekti KLIMAP i STRIVER za jačanje klimatske otpornosti

22. lipnja 2026.

Elixirr AI Academy

17. lipnja 2026.

Terenska nastava iz Opreme procesnih postrojenja: posjeta tvornici cementa Holcim-Koromačno

16. lipnja 2026.

JAVNI NATJEČAJ ZA PRODAJU RASHODOVANE OPREME

15. lipnja 2026.

Engage 2 Hackathon

15. lipnja 2026.

RITEH opet na postolju na B2Run utrci

12. lipnja 2026.