Posjet firmi HSTec Brand of CHIRON Group – Zadar

Dana 21.06.2023. studenti Tehničkog fakulteta u Rijeci, sveučilišnog diplomskog studija strojarstva iz kolegija: CNC/NC obradni strojevi, u sklopu terenske nastave posjetili su firmu HSTec Brand of CHIRON Group - Zadar.

Podijeli:

Dana 21.06.2023. studenti Tehničkog fakulteta u Rijeci, sveučilišnog diplomskog studija strojarstva iz kolegija: CNC/NC obradni strojevi, u sklopu terenske nastave posjetili su firmu HSTec Brand of CHIRON Group – Zadar (više na poveznici https://www.hstec.hr/hr) koja se bavi razvojem, projektiranjem i proizvodnjom preciznih visokobrzinskih elektromotornih vretena, direktnih pogona i druge visokobrzinske opreme, automatizacije specijalnih obradnih strojeva i sustava, kao i implementacije robotskih ćelija prema zahtjevima kupca.

U sklopu posjeta vodeći ljudi firme upoznali su nas sa razvojnim projektima, smjernicama daljnjeg razvoja firme, te smo imali priliku tijekom obilaska pogona dobiti uvid u tijekove proizvodnih procesa.

Put Zadra se krenulo u 7:00 sati, a povratak u Rijeku je bio u 20:00 sati. Ovo je bila dobra prilika studentima završnih godina da na jednom mjestu, u bazično inženjerskoj firmi, vide put nastanka proizvoda od ideje do realizacije.

20230621_141303.jpg

Aktualne novosti

Odrađena terenska nastava u Znanstveno-edukacijskom centru Višnjan i zvjezdarnici Tičan

12. prosinca 2025.

Bronca u šahu

12. prosinca 2025.

STEM stipendije – rezultati – 1. krug

11. prosinca 2025.

Natječaj za dodjelu stipendija za izvrsnost u 2025./2026.

11. prosinca 2025.

Studentski tim Tehničkog fakulteta sudjelovao na natjecanju CERC 2025

11. prosinca 2025.

Nagrađeni djelatnici Tehničkog fakulteta na dodjeli Nagrada Zaklade Sveučilišta u Rijeci 2024.

10. prosinca 2025.

Poziv na webinar – Predstavljanje poziva za područje Industrije u 2026. godini

10. prosinca 2025.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

10. prosinca 2025.

Natječaj za izbor i zaposlenje

10. prosinca 2025.