Održana prva Ri-Comp konferencija na Tehničkom fakultetu

Riteh Web Team slavi 10. godišnjicu te je tim povodom 15. ožujka s ponosom predstavio svoju prvu Ri-Comp konferenciju.

Podijeli:

Konferencija je okupila stručnjake iz područja web razvoja, dizajna, umjetne inteligencije i tehnologije, nudeći jedinstvenu priliku za stjecanje novih znanja, razmjenu iskustava i networking s vodećim stručnjacima u industriji.

Održane su zanimljive i uzbudljive panel rasprave među kojima se posebno ističu Dino Ilić iz tvrtke Microsoft i dr. Damir Arbula, bivši profesor na Tehničkom fakultetu, ujedno i jedan od osnivača Riteh Web Teama, te bivši djelatnik tvrtke Google.

U okviru konferencije, dekan Tehničkog fakulteta, prof. dr. Lado Kranjčević, najavio je i nove studijske programe koji se pokreću na fakultetu, a među kojima su studij Mehatronike i robotike, studijski program Digital engineering na engleskom jeziku, te planirani zajednički studijski program Ekonomskog i Tehničkog fakulteta koji će spojiti ekonomiju, financije i tehnologiju tijekom akdemske godine 2025./2026.

Program konferencije na temu “Od kolijevke do developera” je okupio stručnjake koji su podijelili svoje znanje o najnovijim trendovima i tehnologijama u web industriji:

  • Dino Ilić, Keynote: 5 stvari koje svaki developer treba znati!
  • Ivan Zatezalo, Build-a-GPT
  • Zvonimir Matić, Dev2Dev: Buddy, keep it simple!
  • Damir Arbula, Keynote: Panel rasprava: Lutajući inženjer (starog kova)
  • Maja Abramović, Od funkcije do aplikacije
  • Antonio Maffei, Enhancing Education through Blended Learning
  • Arian Skoki, Soccer Dilemma: Identifying Supersubs and Mastering Tactical Substitution

Dodatne informacije o konferenciji mogu se pronaći na: https://www.ri-comp.com/

Konferenciju je popratio i Novi list: https://www.novilist.hr/ostalo/sci-tech/znanost/ri-comp-na-rijeckom-tehnickom-fakultetu-okupio-it-strucnjake/

Aktualne novosti

Poziv na Ćakulu o stipendijama Grada Rijeke

24. listopada 2025.

IHC Engineering Croatia d.o.o. – Detail Engineer Outfit, Detail Engineer Piping

23. listopada 2025.

Posjet kineske delegacije Tehničkom fakultetu u Rijeci

23. listopada 2025.

STEM stipendije

22. listopada 2025.

Prijavi se na Hackathon “Lov na usluge” u CTK Rijeka!

22. listopada 2025.

Poziv u Kazalište – “Tri sestre, ja”

22. listopada 2025.

Nagrada Dekana za studentski aktivizam

21. listopada 2025.

U stolnom tenisu dvije bronce

20. listopada 2025.

Riteh Blockchain Team vas poziva na predavanje

20. listopada 2025.