Cilj kongresa bio je potaknuti razmjenu znanja i iskustava među stručnjacima iz akademskog i poduzetničkog sektora. Kvarner i Istra su prepoznate kao poželjne destinacije za dentalni turizam, zahvaljujući kombinaciji visokokvalitetne usluge, stručnosti i konkurentnih cijena. Ova regija nudi vrhunske dentalne usluge po pristupačnijim cijenama u usporedbi s mnogim zapadnim zemljama, što dodatno pojačava njenu konkurentnost.
Prema riječima direktora Riječke razvojne agencije Porin, Nenada Antolovića, dentalni turizam doprinosi lokalnom gospodarstvu i potiče inovacije i tehnološki razvoj u regiji. Implementacija naprednih tehnologija poput 3D printanja može revolucionirati pružanje dentalnih usluga.
Kroz stručna predavanja i demonstracije, sudionici su imali priliku vidjeti najnovije tehnologije i inovacije u području 3D printanja s posebnim naglaskom na dentalnu industriju. Prikazana je oprema kao što je EOS M 100, stroj koji koristi laserski snop za topljenje i stapanje metalnog praha, omogućavajući brzu i preciznu izradu dentalnih krunica i mostova.
U okviru kongresa predstavljeno je i partnerstvo Riječke razvojne agencija Porin i Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, zahvaljujući kojem će se oprema Proizvodnog parka Torpedo Riječke razvojne agencije Porin staviti na raspolaganje projektima istraživanja i razvoja te inovacijskim procesima.
Ugovor o partnerstvu popisali su u ime Riječke razvojne agencije Porin, direktor Nenad Antolović, a u ime Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, dekan prof. dr. sc. Lado Kranjčević.
Konferenciji je prisustvovala i pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo, razvoj, ekologiju i europske projekte Jana Sertić, koja je istaknula važnost ovakvih inicijativa za regionalni razvoj.
Kroz interaktivne radionice i demonstracije, sudionici su imali priliku usvojiti praktične vještine i znanja o primjeni 3D printanja u medicini i inženjerstvu, obuhvativši sve aspekte aditivne proizvodnje, od tehničkih specifikacija do praktične primjene u kliničkim uvjetima.