LUMEN Development – Studenti Tehničkog fakulteta osvojili 2. mjesto

Na najvećem studentskom natjecanju u izradi web i mobilnih aplikacija u Republici Hrvatskoj (LUMEN Development), studenti računarstva s Tehničkog fakulteta - Matija Kelemen, Romano Polić, Mislav Tvrdinić i Marin Vidaković Lipovac - osvojili su drugo mjesto i nagradu za najbolju prezentaciju rješenja.

Podijeli:

Ovogodišnja velika završnica LUMEN natjecanja održana je 6.6.2020. putem videoprijenosa uživo na Facebook stranici eSTUDENTa.

LUMEN je platforma za najveća studentska natjecanja u regiji koja je ove godine doživjela svoj rebranding. Tako je dosadašnji App Start Contest, najveće studentsko natjecanje u izradi web i mobilnih aplikacija u Republici Hrvatskoj, postao LUMEN Development. Rebrandingom se izgubilo izvorno ime natjecanja, no ne i prepoznatljivost i cijenjenost u akademskoj zajednici.

Natjecanje LUMEN Development funkcionira tako da natjecatelji na konkretnom slučaju, kojeg kreiraju akademska zajednica i poduzeća, pokažu svoje programerske, dizajnerske i prezentacijske vještine. Također, natjecateljima je ponuđena pomoć u obliku radionica, predavanja i konzultacija s partnerima. Ovogodišnji partneri natjecanja bile su tvrtke Rimac, Greyp.ArsFutura, In2, Combis, Undabot, Microblink, Avl, Pinkdroids i Five. Timovi su morali predati plan rješenja te funkcionalni prototip koji treba pokazati da se tim dovoljno upoznao s potrebnim alatima, ali i način na koji se mogu riješiti tehnički problemi uočeni tijekom izrade rješenja.

Tim studenata računarstva s Tehničkog fakulteta, pod imenom Kvadovi, kojeg čine Matija Kelemen, Romano Polić, Mislav Tvrdinić i Marin Vidaković Lipovac, osvojio je izvrsno drugo mjesto i, dodatno, nagradu za najbolju prezentaciju rješenja. Implementirali su cjeloviti sustav za upravljanje bespilotnim letjelicama (dronovima) s (proizvoljno) udaljene lokacije.

Stručnu pomoć, u vidu savjeta za izgradnju arhitekture sustava, izradu aplikacije, pravnih aspekata u domeni bespilotnih letjelica te korištenja odgovarajuće opreme, studentima su pružili RITEH WEB TEAM (pod mentorstvom doc. dr. sc. Sandija Ljubića), RITEH DRONE TEAM (pod mentorstvom asistenta Franka Hržića), te izv. prof. dr. sc. Kristijan Lenac i izv. prof. dr. sc. Mladen Tomić.

Aktualne novosti

Sastanak sa studentima

17. listopada 2025.

ROCKWOOL otvorio novi natječaj za prestižne stipendije

17. listopada 2025.

Poziv studenticama i studentima – volontiranje STIFF 2025.

17. listopada 2025.

Implementacija decentraliziranog VPN sustava za sigurnu mrežnu komunikaciju autonomnog plovila

15. listopada 2025.

Produljenje roka za prijave – Nagrada Zaklade Sveučilišta u Rijeci za 2024. godinu

15. listopada 2025.

Konferencija UNLOCK Rijeka 2025

15. listopada 2025.

Održavanje online radionice za autore: IEEE Read & Publish

15. listopada 2025.

Natječaj za izbor i zaposlenje

15. listopada 2025.

Fakultet prometnih znanosti, Sveučilište u Zagrebu – Asistent, Zavod za aeronautiku

14. listopada 2025.