AI BattleGround

Prijave za peti po redu AI BattleGround - najveće natjecanje u umjetnoj inteligenciji koje studenti organiziraju za studente

Podijeli:

BEST Zagreb u suradnji s partnerima otvorio je prijave za peti po redu AI BattleGround – najveće natjecanje u umjetnoj inteligenciji koje studenti organiziraju za studente.

Ove godine, AIBG će se održati 4. i 5. prosinca. Natjecanje traje 24 sata, a sudionici će imati 20 sati za programiranje i treniranje umjetne inteligencije. Po završetku programiranja, kreirani botovi će se međusobno boriti sve dok najinteligentiji ne pobijedi. U suradnji s partnerima, osiguran je nagradni fond od 21 000 kuna: za prvo mjesto 12 000 kuna, drugo 6 000 kuna i treće mjesto 3 000 kuna. Iznimno ove godine AIBG će se održati online s obzirom na preporučene mjere Nacionalnog stožera.

Za sudjelovanje u natjecanju potrebno je ispuniti prijavu na službenim stranicama natjecanja (best.hr/aibg) najkasnije do 22. studenoga 2020. Natjecatelji se mogu prijaviti samostalno ili u timu od 4 osobe. Dobrodošli su svi studenti s interesom i osnovnim iskustvom rada u umjetnoj inteligenciji.

Sve obavijesti o natjecanju možete pratiti na odgovarajućoj Facebook i Instagram stranici!

AI BattleGround je prvi put organiziran 2015. godine, a od tada svake godine broji sve više prijavljenih timova. Od 2018. AIBG je prepoznat i van granica Hrvatske pa su tako studenti s beogradskog Sveučilišta započeli s organizacijom istog projekta.

Ovo je najveće natjecanje ovog tipa kojeg organiziraju članovi studentske udruge BEST Zagreb. BEST djeluje na zagrebačkom Sveučilištu posljednjih 20 godina, a dio je europske organizacije Board of European Students of Technology. Ova organizacija okuplja studente 93 europskih tehničkih i tehnoloških fakulteta unutar 34 europske zemlje. BEST okuplja motivirane mlade stručnjake iz STEM područja i radi na razvoju njihovih vještina kroz razne projekte, natjecanja i radionice.

I ove godine partneri natjecanja su uspješne tvrtke iz IT sektora – OptimoRoute , CloudSense, Croatia osiguranje, Atron, Visage Technologies, BonsAI, Uprise i PIS (Poslovno informatički sistemi). Uz mnoge partnere AIBG hackathon su prepoznali ZICER (Zagrebački inovacijski centar) i CroAI (Hrvatska udruga za umjetnu inteligenciju). Veliku podršku imamo i od godišnjih partnera – FlixBus, INA, Atron, CloudSense i Croatia osiguranje. Također, ovogodišnji projekt je podržan od strane Studentskog Zbor Sveučilišta u Zagrebu te Studentskog Centra. Zahvaljujući partnerima, sudjelovanje na ovom natjecanju je besplatno i nagrade su, osim za prva tri mjesta, osigurane za sve sudionike!

Aktualne novosti

Doktorirao Ervin Čeperić

19. svibnja 2026.

UNIRI Career Days 2026.

19. svibnja 2026.

Student Tehničkog fakulteta razvija sustav koji agentima „šapće” odgovore za korisnike

19. svibnja 2026.

Privremena lista kandidata za izbore u Studentski zbor Tehničkog fakulteta u Rijeci

18. svibnja 2026.

JAVNI NATJEČAJ ZA PRODAJU RASHODOVANE OPREME

18. svibnja 2026.

RITEH Sailing Team osvojio 12. mjesto na Défi Wind 2026 u konkurenciji 1.400 jedriličara

18. svibnja 2026.

Projekt NeoSis: Studentska inovacija koja dronom prepoznaje prometne prekršaje

18. svibnja 2026.

Doktorirao Daniel Štifanić

15. svibnja 2026.

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi na Tehničkom fakultetu

15. svibnja 2026.